Kommunalbestyrelsen - Dagsordener og referater

Udvalg: Kommunalbestyrelsen 2022-2025
Mødedato: 1. december 2021
Mødested: Byrådssalen Juelsminde Rådhus

Dagsordenpunkter

1. Valg af BorgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af Borgmester

2. Valg af 1. ViceborgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af 1. Viceborgmester

3. Formænd og Næstformænd for de stående Udvalg til efterretningKlik her for at folde ud og læse mere om Formænd og Næstformænd for de stående Udvalg til efterretning

4. Valg af medlemmer til ØkonomiudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Økonomiudvalget

5. Udvalget for BeskæftigelseKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Beskæftigelse

6. Udvalget for FælleskabKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Fælleskab

7. Udvalget for LæringKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Læring

8. Udvalget for Social OmsorgKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Social Omsorg

9. Udvalget for Teknik & MiljøKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Teknik & Miljø

10. Udvalget for Vækst & KlimaKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Vækst & Klima

11. BeredskabskommissionenKlik her for at folde ud og læse mere om Beredskabskommissionen

12. Børn & Unge UdvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om Børn & Unge Udvalget

13. HandicaprådKlik her for at folde ud og læse mere om Handicapråd

14. Stedfortræder for Borgmester til KL,s repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om Stedfortræder for Borgmester til KL,s repræsentantskab

15. Klima og EnergirådKlik her for at folde ud og læse mere om Klima og Energiråd

16. F: Billund lufthavnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Billund lufthavn

17. F: Hjemmeværnets distriktsudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hjemmeværnets distriktsudvalg

18. F: Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)

19. F: Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)

20. F: Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)

21. F: Valg af medlem til Overtaksationskommisionen (Vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til Overtaksationskommisionen (Vejloven)

22. F: FritidsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fritidsudvalget

23. F: Ungdomsskolens bestyrelseKlik her for at folde ud og læse mere om F: Ungdomsskolens bestyrelse

24. F: Fredningsnævn Midtjylland ØstKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fredningsnævn Midtjylland Øst

25. F: GrundlisteudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Grundlisteudvalg

26. F: Juelsminde Havn & MarinaKlik her for at folde ud og læse mere om F: Juelsminde Havn & Marina

27. F: Snaptun HavnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Snaptun Havn

28. F: HegnsynKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hegnsyn

29. F: Mark og VejfredningsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om F: Mark og Vejfredningsudvalget

30. F: Hedensted SpildevandKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hedensted Spildevand

31. F: Kredsråd vedrørende politiets virksomhedKlik her for at folde ud og læse mere om F: Kredsråd vedrørende politiets virksomhed

32. F: Midttrafiks repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om F: Midttrafiks repræsentantskab

33. F: Valgbestyrelsen FolketingsvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Folketingsvalg

34. F: Valgbestyrelsen EU valgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen EU valg

35. F: Valgbestyrelsen Kommunale valgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Kommunale valg

36. F: Valgbestyrelsen FolkeafstemningerKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Folkeafstemninger

37. F: Social- og Sundhedsskolen FredericiaKlik her for at folde ud og læse mere om F: Social- og Sundhedsskolen Fredericia

38. F: LAG Odder HedenstedKlik her for at folde ud og læse mere om F: LAG Odder Hedensted

39. F: Det Fælles LandistriktsrådKlik her for at folde ud og læse mere om F: Det Fælles Landistriktsråd

40. F: Fonden Insero HorsensKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fonden Insero Horsens

41. F: Tørring GymnasiumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Tørring Gymnasium

42. F: Hjortsvang MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hjortsvang Museum

43. F: Glud MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Glud Museum

44. F: EnergnistKlik her for at folde ud og læse mere om F: Energnist

45. F: Affaldsselskabet AFDLKlik her for at folde ud og læse mere om F: Affaldsselskabet AFDL

46. F: VurderingsankenævnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Vurderingsankenævn

47. F: SkatteankenævnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Skatteankenævn

48. F: UnderskriftsbemyndigelseKlik her for at folde ud og læse mere om F: Underskriftsbemyndigelse

49. F: Orientering om valg til KKRKlik her for at folde ud og læse mere om F: Orientering om valg til KKR

50. F: Orientering om udvalgsbeslutninger samt diverse råd og nævnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Orientering om udvalgsbeslutninger samt diverse råd og nævn

51. GodkendelsesarkKlik her for at folde ud og læse mere om Godkendelsesark

Kontakt

Kim Rosenkilde

Borgmestersekretariat / Borgmestersekretariat

Tlf.: +4579755574

Send e-mail til Kim Rosenkilde