Dagsordener og referater
Udvalg:
Byrådet 2018-2021
Mødedato:
6. december 2017
Mødested:
Byrådssalen Juelsminde Rådhus
Dagsordenpunkter
1. Valg af Borgmester
2. Valg af 1. Viceborgmester
3. Formænd og Næstformænd for de stående Udvalg og Opgaveudvalget til efterretning
4. Valg af medlemmer til Økonomiudvalget- Udvalget for Politisk Koordination & Økonomi
5. Udvalget for Fritid & Fællesskab
6. Valg af medlemmer til Udvalget for Teknik
7. Valg af medlemmer til Udvalget for Læring
8. Valg af medlemmer til Udvalget for Beskæftigelse
9. Valg af medlemmer til Udvalget for Social Omsorg
10. F: Beredskabskommission for Sydøstjyllands Brandvæsen I/S
11. F: Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)
12. F: Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)
13. F: Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)
14. F: Valg af medlem til Overtaksationskommisionen (Vejloven)
15. F: Valg af repræsentanter til Børn & Ungeudvalget
16. F: Fritidsudvalget
17. F: Ungdomsskolens bestyrelse
18. F: Handicapråd
19. F: Fredningsnævn Midtjylland Øst
20. F: Grundlisteudvalg
21. F: Hegnsyn
22. F: Mark og Vejfredningsudvalget
23. F: Kredsråd vedrørende politiets virksomhed
24. F: Midttrafiks repræsentantskab
25. F: Valgbestyrelsen Folketingsvalg
26. F: Valgbestyrelsen EU valg
27. F: Valgbestyrelsen Kommunale valg
28. F: Valgbestyrelsen Folkeafstemninger
29. F: Hedensted Spildevand
30. F: Social- og Sundhedsskolen Fredericia
31. F: Stedforstræder for Borgmester til KL,s repræsentantskab
32. F: LAG Odder Hedensted
33. F: Det Fælles Landistriktsråd
34. F: Fonden Insero Horsens
35. F: Tørring Gymnasium
36. F: Hjortsvang Museum
37. F: Glud Museum
38. F; Hjarnø Færgefart
39. F: Juelsminde Havn & Marina
40. F: Snaptun Havn
41. F: Energnist
42. F: Affaldsselskabet AFDL
43. F: Hjemmeværnets distriktsudvalg
44. F: Vurderingsankenævn
45. F: Skatteankenævn
46. F: Underskriftsbemyndigelse
47. F: Orientering om valg til KKR
$("#agenda-container [nowrap]").removeAttr("nowrap");