Byrådets dagsordener og referater

Udvalg: Byrådet 2018-2021
Mødedato: 6. december 2017
Mødested: Byrådssalen Juelsminde Rådhus

Dagsordenpunkter

1. Valg af BorgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af Borgmester

2. Valg af 1. ViceborgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af 1. Viceborgmester

3. Formænd og Næstformænd for de stående Udvalg og Opgaveudvalget til efterretningKlik her for at folde ud og læse mere om Formænd og Næstformænd for de stående Udvalg og Opgaveudvalget til efterretning

4. Valg af medlemmer til Økonomiudvalget- Udvalget for Politisk Koordination & ØkonomiKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Økonomiudvalget- Udvalget for Politisk Koordination & Økonomi

5. Udvalget for Fritid & FællesskabKlik her for at folde ud og læse mere om Udvalget for Fritid & Fællesskab

6. Valg af medlemmer til Udvalget for TeknikKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Teknik

7. Valg af medlemmer til Udvalget for LæringKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Læring

8. Valg af medlemmer til Udvalget for BeskæftigelseKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Beskæftigelse

9. Valg af medlemmer til Udvalget for Social OmsorgKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Social Omsorg

10. F: Beredskabskommission for Sydøstjyllands Brandvæsen I/SKlik her for at folde ud og læse mere om F: Beredskabskommission for Sydøstjyllands Brandvæsen I/S

11. F: Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)

12. F: Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)

13. F: Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)

14. F: Valg af medlem til Overtaksationskommisionen (Vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af medlem til Overtaksationskommisionen (Vejloven)

15. F: Valg af repræsentanter til Børn & UngeudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valg af repræsentanter til Børn & Ungeudvalget

16. F: FritidsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fritidsudvalget

17. F: Ungdomsskolens bestyrelseKlik her for at folde ud og læse mere om F: Ungdomsskolens bestyrelse

18. F: HandicaprådKlik her for at folde ud og læse mere om F: Handicapråd

19. F: Fredningsnævn Midtjylland ØstKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fredningsnævn Midtjylland Øst

20. F: GrundlisteudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Grundlisteudvalg

21. F: HegnsynKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hegnsyn

22. F: Mark og VejfredningsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om F: Mark og Vejfredningsudvalget

23. F: Kredsråd vedrørende politiets virksomhedKlik her for at folde ud og læse mere om F: Kredsråd vedrørende politiets virksomhed

24. F: Midttrafiks repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om F: Midttrafiks repræsentantskab

25. F: Valgbestyrelsen FolketingsvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Folketingsvalg

26. F: Valgbestyrelsen EU valgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen EU valg

27. F: Valgbestyrelsen Kommunale valgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Kommunale valg

28. F: Valgbestyrelsen FolkeafstemningerKlik her for at folde ud og læse mere om F: Valgbestyrelsen Folkeafstemninger

29. F: Hedensted SpildevandKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hedensted Spildevand

30. F: Social- og Sundhedsskolen FredericiaKlik her for at folde ud og læse mere om F: Social- og Sundhedsskolen Fredericia

31. F: Stedforstræder for Borgmester til KL,s repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om F: Stedforstræder for Borgmester til KL,s repræsentantskab

32. F: LAG Odder HedenstedKlik her for at folde ud og læse mere om F: LAG Odder Hedensted

33. F: Det Fælles LandistriktsrådKlik her for at folde ud og læse mere om F: Det Fælles Landistriktsråd

34. F: Fonden Insero HorsensKlik her for at folde ud og læse mere om F: Fonden Insero Horsens

35. F: Tørring GymnasiumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Tørring Gymnasium

36. F: Hjortsvang MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hjortsvang Museum

37. F: Glud MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om F: Glud Museum

38. F; Hjarnø FærgefartKlik her for at folde ud og læse mere om F; Hjarnø Færgefart

39. F: Juelsminde Havn & MarinaKlik her for at folde ud og læse mere om F: Juelsminde Havn & Marina

40. F: Snaptun HavnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Snaptun Havn

41. F: EnergnistKlik her for at folde ud og læse mere om F: Energnist

42. F: Affaldsselskabet AFDLKlik her for at folde ud og læse mere om F: Affaldsselskabet AFDL

43. F: Hjemmeværnets distriktsudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om F: Hjemmeværnets distriktsudvalg

44. F: VurderingsankenævnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Vurderingsankenævn

45. F: SkatteankenævnKlik her for at folde ud og læse mere om F: Skatteankenævn

46. F: UnderskriftsbemyndigelseKlik her for at folde ud og læse mere om F: Underskriftsbemyndigelse

47. F: Orientering om valg til KKRKlik her for at folde ud og læse mere om F: Orientering om valg til KKR

Kontakt

Kim B. Rosenkilde

HR, Politik og Udvikling / Politisk koordination og økonomi

Tlf.: +4579755574

Send e-mail