Byrådets dagsordener og referater 2014-2017

Udvalg: Byrådet
Mødedato: 4. december 2013
Mødested: Byrådssalen Juelsminde Rådhus

Dagsordenpunkter

1. Valg af borgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af borgmester

2. Valg af 1. viceborgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af 1. viceborgmester

3. Valg af 2. viceborgmesterKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af 2. viceborgmester

4. Formænd og næstformænd for de stående udvalg til efterretningKlik her for at folde ud og læse mere om Formænd og næstformænd for de stående udvalg til efterretning

5. Valg af medlemmer til Politisk Koordination og Økonomi Klik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Politisk Koordination og Økonomi

6. Valg af medlemmer til Udvalget for LæringKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Læring

7. Valg af medlemmer til Udvalget for BeskæftigelseKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Beskæftigelse

8. Valg af medlemmer til Udvalget for Social OmsorgKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Social Omsorg

9. Valg af medlemmer til Udvalget for Fritid og FællesskabKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Fritid og Fællesskab

10. Valg af medlemmer til Udvalget for TeknikKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Udvalget for Teknik

11. Valg af medlemmer til BeredskabskommissionenKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Beredskabskommissionen

12. Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlem til ekspropriationskommisionen (statsekspropriationsloven)

13. Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)Klik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlem til taksationskommisionen (statsekspropriationsloven)

14. Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Taksationskommisionen (Vejloven)

15. Valg af medlem til overtaksationskommisionen (vejloven)Klik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlem til overtaksationskommisionen (vejloven)

16. Valg af medlemmer til Børn- og Unge udvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Børn- og Unge udvalget

17. Det lokale BeskæftigelsesrådKlik her for at folde ud og læse mere om Det lokale Beskæftigelsesråd

18. FritidsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om Fritidsudvalget

19. Valg af medlemmer til Ungdomsskolens bestyrelseKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Ungdomsskolens bestyrelse

20. Valg af medlemmer til HandicaprådKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlemmer til Handicapråd

21. Valg af medlem til Fredningsnævn Midtjylland ØstKlik her for at folde ud og læse mere om Valg af medlem til Fredningsnævn Midtjylland Øst

22. GrundlisteudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om Grundlisteudvalg

23. HegnssynKlik her for at folde ud og læse mere om Hegnssyn

24. Mark og VejfredsudvalgetKlik her for at folde ud og læse mere om Mark og Vejfredsudvalget

25. Kredsråd vedrørende politiets virksomhedKlik her for at folde ud og læse mere om Kredsråd vedrørende politiets virksomhed

26. Midttrafiks repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om Midttrafiks repræsentantskab

27. Valgbestyrelse FolketingsvalgKlik her for at folde ud og læse mere om Valgbestyrelse Folketingsvalg

28. Valgbestyrelsen Kommunale valgKlik her for at folde ud og læse mere om Valgbestyrelsen Kommunale valg

29. Valgbestyrelsen for EU valgKlik her for at folde ud og læse mere om Valgbestyrelsen for EU valg

30. Hedensted SpildevandKlik her for at folde ud og læse mere om Hedensted Spildevand

31. ØstdeponiKlik her for at folde ud og læse mere om Østdeponi

32. L90Klik her for at folde ud og læse mere om L90

33. Deponi NetKlik her for at folde ud og læse mere om Deponi Net

34. Juelsminde Havn & MarinaKlik her for at folde ud og læse mere om Juelsminde Havn & Marina

35. Snaptun HavnKlik her for at folde ud og læse mere om Snaptun Havn

36. Hjarnø FærgefartKlik her for at folde ud og læse mere om Hjarnø Færgefart

37. Glud MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om Glud Museum

38. Hjortsvang MuseumKlik her for at folde ud og læse mere om Hjortsvang Museum

39. Tørring UddannelsescenterKlik her for at folde ud og læse mere om Tørring Uddannelsescenter

40. Tørring Uddannelsescenter DaghøjskolenKlik her for at folde ud og læse mere om Tørring Uddannelsescenter Daghøjskolen

41. Tørring GymnasiumKlik her for at folde ud og læse mere om Tørring Gymnasium

42. Fonden InseroKlik her for at folde ud og læse mere om Fonden Insero

43. Det Fælles LanddistriktsrådKlik her for at folde ud og læse mere om Det Fælles Landdistriktsråd

44. LAGKlik her for at folde ud og læse mere om LAG

45. TuristforeningenKlik her for at folde ud og læse mere om Turistforeningen

46. Social- og Sundhedsskolen FredericiaKlik her for at folde ud og læse mere om Social- og Sundhedsskolen Fredericia

47. Stedfortræder for Borgmester til KL's repræsentantskabKlik her for at folde ud og læse mere om Stedfortræder for Borgmester til KL's repræsentantskab

48. Hjemmeværnets distriktsudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om Hjemmeværnets distriktsudvalg

49. SkatteankenævnKlik her for at folde ud og læse mere om Skatteankenævn

50. Vurderingsankenævn Midt og ØstjyllandKlik her for at folde ud og læse mere om Vurderingsankenævn Midt og Østjylland

51. UnderskriftsbemyndigelseKlik her for at folde ud og læse mere om Underskriftsbemyndigelse

52. Foreslås delegeret til fagudvalgKlik her for at folde ud og læse mere om Foreslås delegeret til fagudvalg

53. Orientering om valg til KKRKlik her for at folde ud og læse mere om Orientering om valg til KKR

54. Mødeplan 2014 til orienteringKlik her for at folde ud og læse mere om Mødeplan 2014 til orientering

Kontakt

Kim B. Rosenkilde

HR, Politik og Udvikling / Politisk koordination og økonomi

Tlf.: +4579755574

Send e-mail